Ispit za A i P razred

Napokon smo i to dočekali…ispit za A razred..

 

 

 

 

U ponedjeljak, 31.01. 2011 je pred komisiju Hrvatskog radioamaterskog saveza (Nikola Kolundžić 9A2FW, Tomislav Kelava 9A4W i Rolando Milin 9A3MR) pristupilo 15 ispitanika za polaganje ispita za radioamaterske razrede. Kako je stari Pravilnikom o radioamaterskim komunikacijama određivao da se ispit za A razred mora održati u suradnji sa HAKOM-om što je bilo teško organizirati došlo je do dugogodišnjek zastoja u organizaciji ispita za A razred u RH a tako i na području Dalmacije. Kako se , sukladno novom Pravilniku, ingerencija nad provođenjem ispita za A razred ponovo vratila HRS-u održan je, nakon dosta godina, ispit za operatore A razreda u Dalmaciji…u našem klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ispitu je pristupilo 12 ispitanika za P razred i dvojica za A razred. Pokazan je visok stupanj znanja i stekao se utisak da su neki od “P” ispitanika mogli polagati i za “A” razred. Dobna struktura je bila raznolika, od osnovnoškolaca i srednjoškolaca preko studenata pa sve do umirovljenika. Ispit je organiziran u pismenom obliku, dvije grupe za “P” razred a jedna za “A”. Nakon pismenog ispita je predsjednik komisije Nikola 9A2FW prokomentirao pojedinačno svaki ispitni list tako da se ispit predvorio u poučno izlaganje…neke nove stvari su naučili i članovi komisije 🙂

Poželimo novim radioamaterima puno uspjeha u budućem radu, GL & MNI DX

Komentari su zatvoreni.