Napustio nas je Mojsa

u noći 21. na 22. siječnja 2021 napustio nas je Dragan Mojsilović, 9A6W od posljedica infekcije COVID-19 virusom. Popularni Mojsa rođen je 1963. u Splitu a svoju radioamatersku karijeru počeo je kao dječak u Radio klubu Marjan u Splitu. Od samog početka bavljenja tim interesantnim hobijem pokazivao je strast i potpunu predanost. Nažalost, materijalni uvjeti mu nisu dozvoljavali velike antene i snažne odašiljače ali zato je želja bila velika i predanost potpuna. Kao mlad čovjek bavio se raznim poslovima, čak je bio i svjetioničar, znao je govoriti da je jedan od najljepših perioda u životu bio boravak na Palagruži. Početkom Domovinskog rata priključuje se Hrvatskoj vojsci ostaje u njoj profesionalno do mirovine. Kao časnik Hrvatske vojske sudjeluje u mirovnim misijama u Kašmiru, Indiji i Pakistanu.

Mojsa je bio vrhunski operator , telegrafist a volio je raditi sa mladima i imao je izrazitu pedagošku crtu. Nije bio član našeg kluba ali je sudjelovao u našim akcijama skoro na dnevnoj bazi. Nije nikad podizao glas i nikad se nije ljutio. Njegov odlazak je ostavio veliku prazninu. Za njim je ostala supruga Vojka i šestero djece.

Neka ti budu dobre propagacije tamo gdje si, dragi naš Mojsa.

Komentari su zatvoreni.